zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Tłusty czwartek w ŚDS

08.02.2018

W dniu 8 lutego 2018 r. uczestnicy  i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy świętowali zapusty wraz z Księdzem  prałatem Andrzejem  Maciejewskim oraz władzami Miasta Przasnysza, Burmistrzem Panem Waldemarem Trochimiukiem , Zastępcą Burmistrza  Panią Wiesławą Helwak , Panem Janem Chmielewskim Prezesem Grupy Historyczno-Literackiej „Styl” i Panią Joanną Cieślik Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie zabrakło wspólnych tańców oraz oczywiście tradycyjnych pączków przygotowanych w naszej  pracowni kulinarnej. Domownicy obserwowali jak należy przygotować ciasto drożdżowe, żeby dobrze wyrosło, formowali pączki a potem je smażyli. Zgodnie z tradycją, nie licząc kalorii zajadaliśmy się pysznymi pączkami i faworkami.
Spotkanie rozpoczęło się od  zapoznania gości  z tradycjami Tłustego Czwartku. Tłusty czwartek to czwartek tuż przed Wielkim Postem i przypada na ostatni tydzień karnawału. Dawniej, w ten dzień, także objadano się tradycyjnie pączkami, ale wtedy ich nadzienie stanowiła słonina, boczek lub mięso. Dziś preferuje się ich słodką wersję, z marmoladą, budyniem, czekoladą. Część artystyczną zakończył zabawny wiersz znanego poety Wł. Broniewskiego pt. „Tłusty czwartek”.

Zbliżający się koniec karnawału zachęcił wszystkich uczestników spotkania do zabawy. Nawet goście dali porwać się do tańców. Z uśmiechem i w doskonałych humorach świętowaliśmy ten radosny i bardzo miły dzień.

Dziękujemy za spotkanie i wspólne biesiadowanie.


Wersja do druku
« inne aktualności

ePUAP

Karta Dużej Rodziny

Centrum Aktywności Lokalnej

Urząd Miasta Przasnysz

Niebieska Linia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Wolontariat