zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Śniadanie Wielkanocne w ŚDS 2018

28.03.2018

W dniu 28.03.2018r.,jak co roku , w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne dla uczestników i zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas  ks. prał. Andrzej Maciejewski, Burmistrz Przasnysza Pan Waldemar Trochimiuk, Zastępca Burmistrza Przasnysza Pani Wiesława Helwak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Joanna Cieślik, społeczność domu- uczestnicy i pracownicy.

Po złożeniu życzeń przez gości , uroczystą chwilę podkreśliła wspólna modlitwa z  ks. prałatem  Andrzejem Maciejewskim oraz symboliczne podzielenie się jajkiem.

Na Wielkanocnym pięknie udekorowanym stole znalazły się specjalnie na ten dzień przygotowane przez uczestników domu dekoracje i potrawy. Nie zabrakło słodkich wypieków: mazurków, bab drożdżowych, rolad, serników.

W trakcie uroczystości gościom umilał czas występ uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu, którzy zaprezentowali  ciekawe teksty i wiersze o Wielkanocy. Jeden z wierszy był autorstwa uczestnika Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu Pana Piotra Daniszewskiego. Występ zakończył utwór o tematyce wielkanocnej zagrany  na flecie również przez  Piotra Daniszewskiego. Z okazji zbliżającego się dnia kapłaństwa uczestnicy ŚDS złożyli księdzu prałatowi  Andrzejowi Maciejewskiemu życzenia oraz przekazali kwiaty do dekoracji grobu Pańskiego. Wszyscy zgromadzeni otrzymali wielkanocne upominki. Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk przekazał okazałe jajko wielkanocne, Zastępca Burmistrza Przasnysza Wiesława Helwak zajączka wielkanocnego, a ksiądz  prałat  Andrzej Maciejewski słodkie upominki.

 Wszystkim uczestnikom spotkania Wielkanocnego w naszym domu serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i stworzenie prawdziwego domowego klimatu, który pozwolił nam poczuć wyjątkową atmosferę tego dnia.

Wielkanocne życzenia autorstwa  Piotra Daniszewskiego:

Na te Zmartwychwstałe święta,

Niech o życzeniach każdy pamięta,

Gdy z Bliskimi dzielić się będziecie jajem

Staropolskim obyczajem.

 

I my  Wam zdrowia życzymy,

Szczęścia oraz pomyślności.

Wiosenna radość w sercach Waszych

Niechaj stale gości.

Mroki życia niech Wam rozświeca

Woskowa, paschalna świeca.


Wersja do druku
« inne aktualności

ePUAP

Karta Dużej Rodziny

Centrum Aktywności Lokalnej

Urząd Miasta Przasnysz

Niebieska Linia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Wolontariat