zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Wolontariuszy Festiwalu Fabryka Światła 2018 coraz więcej

06.06.2018

               W środę 06 czerwca o godz. 13.30 w Centrum Animacji i Wsparcia Lokalnej Społeczności w Przasnyszu Wolontariusze Światła 2018 zapełnili całą salę. Spotkanie rozpoczęła pani Joanna Cieślik – Dyrektor MOPS w Przasnyszu, instytucji angażującej  wolontariuszy, która jest współorganizatorem Festiwalu Fabryka Światła. Powitała przybyłych i przedstawiła wolontariuszom, którzy nie pracowali jeszcze w wolontariacie Festiwalu, przedstawicieli Mazowieckiego Instytutu Kultury - głównych organizatorów Festiwalu. Z Mazowieckiego Instytutu Kultury przybyli na spotkanie z wolontariuszami:

1.      Pani Milena Stryjewska – Koordynator w Dziale Galerii i Wystaw ds. Festiwalu Fabryka Światła

2.      Pani Katarzyna Głodowska– Pracownik Działu Marketingu i Promocji

3.      Pan Witold Filipunas – Pracownik Działu Marketingu i Promocji

              Najliczniejszą grupę w tym dniu stanowili Mali Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz ze swoimi opiekunami. Bardzo kreatywna i umuzykalniona grupa ułożyła i odśpiewała Hymn Festiwalu Światła. Przybyło kilkunastu wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 3, byli również uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Powiatowych. Część wolontariuszy biorących udział w Festiwalu od pierwszej edycji, nie mogła uczestniczyć w spotkaniu z powodu czasu jego trwania, dostosowanej do potrzeb głównych organizatorów, którzy przybyli na spotkanie z Warszawy.

            Merytoryczną część spotkania prowadziła pani Milena Stryjewska. Stwierdziła, że spotkanie ma służyć uszczegółowieniu pomysłów wyłonionych przez wolontariuszy podczas poprzedniego spotkania oraz zaplanowaniu koordynatorów tych zdarzeń. Zachęciła wolontariuszy do udziału w Świetlnych Warsztatach Plastycznych, które już niebawem rozpoczną się w MDK.

Spotkanie przebiegało w przemiłej i radosnej atmosferze.


Wersja do druku
« inne aktualności

ePUAP

Karta Dużej Rodziny

Centrum Aktywności Lokalnej

Urząd Miasta Przasnysz

Niebieska Linia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Wolontariat