zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Premiera spektaklu „Brzydkie kaczątko”

28.11.2018

28 listopada 2018 r. w Miejskim Domu Kultury odbyła się premiera spektaklu pt. "Brzydkie Kaczątko", która była efektem końcowym realizacji projektu Twarzą w Twarz. W spotkaniu uczestniczyli, m.in.: Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski, Sekretarz Miasta Jarosław Szmulski, przedstawiciele przasnyskich szkół, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz mieszkańcy osiedla Zawodzie 4. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Mazowsze Lokalnie.W tegorocznym konkursie FIO – Mazowsze Lokalnie to właśnie projekt z Przasnysza, którego autorkami są trzy mieszkanki osiedla przy ulicy Zawodzie 4 otrzymał najwyższą liczbę punktów w ścieżce inicjatywa oddolnana poziomie województwa.Realizatorami projektu są Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej,  Federacja Rosa prowadząca Centrum Animacji Wsparcia Społeczności Lokalnej oraz mieszkańcy osiedla Zawodzie 4. Przygotowania do spektaklu, którego scenarzystką i reżyserką jest pani Edyta Przybysławska-Herman instruktorka MDK, trwały 3 miesiące. Był to czas wytężonej pracy, podczas której odbyły się m. in. przesłuchania na osiedlu w trakcie których każda chętna osoba mogła zaprezentować swój talent, konsultacje dotyczące tematu wystawianej sztuki oraz niezliczona ilość prób. Wszystkie te starania miały na celu zintegrowanie mieszkańców, a także były kolejnym krokiem prowadzącym do zmiany w postrzeganiu osiedla przy ul. Zawodzie 4.

Spektakl poprzedzony został wystąpieniami Joanny Cieślik Dyrektora MOPS, Grzegorza Herubińskiego Prezesa Federacji Rosa oraz prezentacją medialną animatorek lokalnych, pracowniczek socjalnych MOPS Anny Kacprzak i Pauliny Zaborowskiej. Omówione zostały cele i zadania projektu aktywizującego mieszkańców osiedla Zawodzie 4, plany na przyszłość oraz zasady partnerskiej współpracy realizatorów.

Przedstawienie zostało bardzo entuzjastycznie i ciepło przyjęte. Były łzy wzruszenia, skupienie na zmuszającym do myślenia przekazie i silne emocje zarówno ze strony młodych aktorów, jak i widzów. Goście obecni na premierze uznali, że warto na spektakl zaprosić uczniów przasnyskich szkół, co bardzo ucieszyło aktorów i stało się powodem do dumy i zadowolenia.

Podziękowania i gratulacje należą się wszystkim, którzy przyczynili się do powstania przedstawienia.

Zwieńczeniem i podsumowaniem projektu niech będzie końcowa część epilogu sztuki:

„Nie ma znaczenia podwórko… pozycja społeczna, czy pryzmat stereotypów. Natomiast ma ogromne znaczenie, czy będziemy potrafili wznieść się na swoich skrzydłach na tyle wysoko, by chronić to co inne i dać szansę każdemu bez ocen i pryzmatów… Dzisiejsze brzydkie kaczątka to jutrzejsze piękne łabędzie. Tylko muszą dostać szansę, by rozwinąć skrzydła.

Dlatego właśnie dziś stojąc twarzą w twarz przypominany, że my także chcemy latać.”


Wersja do druku
« inne aktualności

ePUAP

Karta Dużej Rodziny

Centrum Aktywności Lokalnej

Urząd Miasta Przasnysz

Niebieska Linia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Wolontariat