zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Dzień Sąsiada na Osiedlu Zawodzie

16.07.2019

Dnia 16 lipca 2019 r. o godzinie 12:00 na Osiedlu Zawodzie odbył się piknik integracyjny pod nazwą „Dzień sąsiada”. Piknik został zorganizowany przez mieszkańców Osiedla Zawodzie przy wsparciu pracowników socjalnych MOPS i pracowników Federacji Rosa. „Dzień sąsiada” to wydarzenie, które jest kontynuacją prowadzonych działań animacyjnych, mających na celu poprawę relacji sąsiedzkich oraz zmiany wizerunku Osiedla.

Piknik „Dzień sąsiada” odbył się po raz drugi. Jego przygotowanie było poprzedzone takimi działaniami jak: przygotowanie ogłoszeń informujących o planowanym wydarzeniu, wykonanie i dostarczenie zaproszeń, zebranie składki i zakup art. spożywczych, przygotowanie miejsca i oprawy muzycznej. Liderzy tego przedsięwzięcia odpowiedzialni byli także za całą jego obsługę i przebieg pikniku. Pracownicy MOPS wraz z pracownikami Federacji służyli pomocą i wsparciem na każdym etapie organizacyjnym pikniku, a w jego trakcie prowadzili gry i zabawy – animując zgromadzonych mieszkańców.

Po raz pierwszy, w ramach prowadzonych działań do jego uczestnictwa zaproszeni zostali przedstawiciele Urzędu Miasta w Przasnyszu, rada seniorów oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i straż pożarna.

Prezentacja samochodów służbowych w/w służb była dodatkową atrakcją dla przybyłych dzieci. Natomiast spotkanie z przedstawicielami władz okazją do bliższego poznania i wymiany poglądów dotyczących funkcjonowania Osiedla.

Dla wszystkich przybyłych w czasie pikniku przygotowano kiełbaski z grilla, słodkie przekąski i napoje.

 


Wersja do druku
« inne aktualności

ePUAP

Karta Dużej Rodziny

Centrum Aktywności Lokalnej

Urząd Miasta Przasnysz

Niebieska Linia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Wolontariat