zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Piknik Rodzinny 2019-pożegnanie lata

05.09.2019

5 września 2019 roku w gospodarstwie agroturystycznym  Państwa Małgorzaty i Mirosława Dąbrowskich  na terenie Szli odbył się piknik rodzinny, w którym udział wzięli uczestnicy, ich rodzice, ks. prał. dr Andrzej Maciejewski, Pani Joanna Cieślik Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pracownicy ŚDS oraz osoby zaprzyjaźnione z placówką.

W sposób szczególny pragniemy podziękować właścicielom gospodarstwa, dzięki którym mogliśmy ten  piknik zorganizować w tak urokliwym miejscu.

Właściciele i rodzice zaskoczyli nas przygotowaniem pysznego poczęstunku z wyrobów własnej pracy; były bardzo smaczne domowe ciasta, sok z czarnego bzu, owoce, chleb  i zupa grochowa. Dodatkowo można było spróbować upieczonej podczas zajęć kulinarnych szarlotki oraz lodów przywiezionych przez ks. prał. dr Andrzeja Maciejewskiego. Smakołyki szybko zniknęły z suto zastawionych stołów.

W tym dniu społeczność domu wraz z najbliższymi osobami, które uczestniczą w ich codziennym życiu, spędzili wspólnie czas na świeżym powietrzu. Uczestnicy pikniku skorzystali z licznych atrakcji zaoferowanych w ramach wydarzenia. Były tańce, gry i zabawy  z piłką, puszczanie latawca, rzucanie do celu oraz rzut oponą. Głównym punktem programu było ognisko, przy którym mogliśmy  pośpiewać i piec kiełbaski. Uczestnicy chętnie samodzielnie piekli kiełbaski nad ogniskiem. Była to wielka frajda, ale też chwila prawdziwego relaksu.

Tegoroczny piknik po raz kolejny potwierdził, jak ważna jest integracja środowiska rodzinnego i lokalnego. Organizowanie takich spotkań sprzyja wzmacnianiu więzi i poprawie relacji między rodzicami, uczestnikami, pracownikami.

Na zakończenie Pani  Katarzyna  Banul  z uczestnikami  Środowiskowego Domu Samopomocy podziękowali za nieodpłatne udostępnienie posesji wręczając pracę ceramiczną wykonaną w ramach zajęć  przez osoby uczęszczające do Domu.

Na pożegnanie zadowoleni i zrelaksowani niechętnie opuszczaliśmy tak życzliwe i piękne miejsce.

 


Wersja do druku
« inne aktualności

ePUAP

Karta Dużej Rodziny

Centrum Aktywności Lokalnej

Urząd Miasta Przasnysz

Niebieska Linia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Wolontariat