zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Wyróżnienie dla Dyrektora MOPS.

14.11.2019

W dniu 14 listopada 2019 roku przedstawicielki MOPS miały  przyjemność uczestniczyć w konferencji pt: „20 lat po reformie samorządowej – kondycja służb społecznych w województwie mazowieckim ”połączonej z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego. Konferencja została zorganizowana przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.  W trakcie spotkania niezwykle ciekawą prezentację pt.” Stare i nowe wyzwania stojące przed służbami społecznymi w Polsce – kontekst krajowy i regionalny” przedstawił prof. dr hab. Mirosława Grewiński Prorektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie pt.” Stare i nowe wyzwania stojące przed służbami społecznymi w Polsce – kontekst krajowy i regionalny”. Kolejnym punktem konferencji był panel dyskusyjny, w którym uczestniczyli eksperci naukowi i politycy społeczni dr Joanna Staręga- Pasek, prof. Barbara Szatur-Jaworska, Jan Lityński, dr Michał Boni, Stefan Dunin – Wąsowicz. Bardzo interesujące wystąpienia dotyczyły zarówno zmian, jakie zaszły w pomocy społecznej , jak również wyzwań przed którymi stoją służby społeczne w Polsce.

Niewątpliwie bardzo ważnym punktem konferencji było wręczenie indywidualnych  wyróżnień za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz pomocy osobom i rodzinom zagrożonym wykluczeniem społecznym.  Indywidualne wyróżnienie otrzymała Pani Joanna Cieślik – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu. Dyplom uznania o szczególnej wartości, wykonany przez artystkę, malarkę Julię Cybis został wręczony przez Panią Marszałek Elżbietę Lanc –Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego, Panią Elżbietę Bogucką – Zastępcę Dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej i Pana Mariusza Budziszewski - Zastępcę Dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki.

Na Dyplomie Uznania widnieją słowa:” za zaangażowanie w działania podejmowane w trosce o najbardziej potrzebujących mieszkańców Mazowsza, w podziękowaniu za oddaną pracę i pełną szacunku wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wersja do druku
« inne aktualności

ePUAP

Karta Dużej Rodziny

Centrum Aktywności Lokalnej

Urząd Miasta Przasnysz

Niebieska Linia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Wolontariat