zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Nowy projekt MOPS i Miasta Przasnysz

27.01.2020

Miasto Przasnysz jako pierwsze w Polsce weszło w innowacyjny projekt społeczny  Dzięki temu pozyskaliśmy ponad 600 tys. zł.

W Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie została podpisana umowa partnerska na realizację projektu „Potencjały – nowe formy kapitału społecznego w mieście Przasnysz”.

Liderem projektu jest Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, który jest placówką naukowo – badawczą podejmującą problemy pracy i polityki społecznej. Projekt ma walory projektu innowacyjnego społecznie, w ramach którego opracowany został przez grono wysokiej klasy specjalistów unikatowy „Model przeciwdziałania dziedziczeniu biedy”.

Miasto Przasnysz zostało wybrane jako jedyna miejscowość w Polsce, w której model ten przejdzie etapy testowania i wdrożenia. Jest to niewątpliwie duże wyróżnienie, ale też i duże wyzwanie dla naszego miasta.

Środki finansowe, które trafią do Przasnysza na realizację tego przedsięwzięcia to kwota ponad 600.000 zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Koordynatorem merytorycznym projektu na terenie naszego miasta będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ale w działania włączą się również inne miejskie placówki. Działania w ramach projektu prowadzone będą do maja 2022 roku.

Z ramienia Miasta umowę podpisali: Łukasz Chrostowski - burmistrz Miasta, Iwona Domańska - skarbnik Miasta, Joanna Cieślik - dyrektor MOPS w Przasnyszu.


Wersja do druku
« inne aktualności

ePUAP

Karta Dużej Rodziny

Centrum Aktywności Lokalnej

Urząd Miasta Przasnysz

Niebieska Linia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Wolontariat