zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Piknik Sąsiedzki mieszkańców osiedla Zawodzie

14.09.2021

11 września 2021 roku odbył się piknik sąsiedzki zorganizowany przez mieszkańców osiedla Zawodzie. Udział w wydarzeniu wzięli pracownicy działu pogłębionej pracy socjalnej i wolontariusze z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Centrum Animacji i Wsparcia dla SpołecznościLokalnej w Przasnyszu.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano poczęstunek: owoce, przekąski, słodycze oraz napoje. Smakołyki były chętnie spożywane szczególnie przez najmłodszych.

W tym dniu mieszkańcy osiedla spędzili wspólnie czas na świeżym powietrzu. Najmłodsi uczestnicy pikniku mieli możliwość skorzystania z licznych atrakcji oferowanych im przez dwie wolontariuszki. Było malowanie farbami na specjalnie przygotowanej folii, puszczanie ogromnych baniek, zawody w przeciąganiu liny, a także wspólne gry i zabawy z piłką oraz chustą animacyjną. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych im aktywnościach. Wszyscy świetnie spędzili czas. Nie obyło się również bez muzyki.

Oprócz tego, na piknik przybyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, którzy pokazali dzieciom wóz strażacki oraz sprzęt ratowniczy stanowiący wyposażenie samochodu. Najmłodsi mogli samodzielnie przekonać się, jak działa wóz strażacki oraz przebrać się w stroje i hełmy używane przez strażaków podczas akcji ratunkowych.

Przez cały czas trwania pikniku zbierano podpisy poparcia dla projektu ogrodzenia placu zabaw. Mieszkańcy osiedla będą składać projekt w ramach budżetu obywatelskiego 2021.

Na zakończenie pikniku rozpalono ognisko, które stanowiło dodatkową atrakcję. Uczestnicy mogli wspólnie przy nim zasiąść, porozmawiać i upiec kiełbaski. Była to dla wszystkich nie tylko wielka frajda, ale również chwila prawdziwego relaksu.

Piknik sąsiedzki to z pewnością świetna inicjatywa, która pozwala na integrację środowiska lokalnego i rodzinnego. Organizacja tego typu wydarzeń sprzyja poprawie i wzmacnianiu więzi między rodzicami a dziećmi, ale również pomiędzy całą społecznością sąsiedzką zamieszkującą osiedle Zawodzie.

Mieszkańcy osiedla Zawodzie to społeczność, która bardzo dobrze potrafi się zorganizować. Samodzielnie zebrali pieniądze oraz zakupili potrzebne na piknik smakołyki. To z ich inicjatywy od kilku lat na osiedlu organizuje się pikniki sąsiedzkie, które sprzyjają integracji wszystkich jego mieszkańców. Zachęcamy pozostałych mieszkańców Przasnysza do organizowania podobnych wydarzeń.

 

Wersja do druku
« inne aktualności

ePUAP

Karta Dużej Rodziny

Centrum Aktywności Lokalnej

Urząd Miasta Przasnysz

Niebieska Linia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Wolontariat