zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Opaski bezpieczeństwa dla seniorów

05.07.2022

Dnia 01.07.2022r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Przasnyszu odbyło się szkolenie dla seniorów i ich opiekunów, a także pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu w zakresie obsługi opasek bezpieczeństwa zakupionych w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów” Moduł II na rok 2022 przeprowadzone przez przedstawiciela firmy Sidly - dostawcy opasek i usługi teleopieki.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy w Przasnyszu -  Joanna Cieślik powitała wszystkich gości oraz przedłożyła zasady programu. W szkoleniu wziął również udział Burmistrz Miasta Przasnysza – Łukasz Chrostowski, który uroczyście przekazał jedną z opasek uczestniczce Programu, nie kryjąc swojego zadowolenia z faktu wdrożenia programu na terenie miasta Przasnysz, dzięki którym zwiększone zostanie bezpieczeństwo osób starszych, schorowanych, mających trudności z samodzielnym funkcjonowaniem, które czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

W ramach programu zakupiono i udostępniono poprzez zawarcie umowy użyczenia z seniorami 40 opasek bezpieczeństwa, które połączone są z usługą teleopieki 24h na dobę, siedem dni w tygodniu. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie przycisku alarmowego SOS, znajdującego się na opasce, umożliwia połączenie z centralą. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, prosić o interwencję kogoś z najbliższego otoczenia lub wezwać służby ratunkowe.   

Program w całości finansowany jest z funduszu przeciwdziałania COVID-19, z którego do końca roku seniorzy korzystają z opasek za darmo. Po zakończeniu projektu, jeśli nie zostanie on przedłużony, każda osoba będzie mogła opaskę zwrócić lub też korzystać z niej nadal, jeśli tylko opłaci abonament. W czasie trwania programu pracownicy socjalni na bieżąco będą pomagać w obsłudze urządzeń oraz prowadzić monitoring osób, które z nich korzystają.

 

Wersja do druku
« inne aktualności

ePUAP

Karta Dużej Rodziny

Centrum Aktywności Lokalnej

Urząd Miasta Przasnysz

Niebieska Linia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Wolontariat