zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Piknik sąsiedzki- fotorelacja

12.09.2022

Piknik sąsiedzki
 
Gofry, wspólne ognisko i super zabawa, to wszystko działo się podczas Pikniku sąsiedzkiego na osiedlu bloków socjalnych. Inicjatorkami i organizatorkami były liderki społeczne Katarzyna Orłowska i Justyna Wolińska.
 
- To jest nasza tradycja, od kilku lat organizujemy wspólne spotkania. Wystarczy odrobina chęci, aby zrobić osiedlowy piknik i spędzić miłe sobotnie przedpołudnie. Piknik finansowany jest z dwóch źródeł: ze środków własnych tj. ze zbiórki pośród mieszkańców oraz ze wsparcia Centrum Animacji – mówią Organizatorki.
 
Atrakcji podczas spotkania było co niemiara. Uczestnikom towarzyszył dobry nastrój, na twarzach malowały się uśmiechy. Dzięki uprzejmości KPP Przasnysz oraz OSP Leszno dzieciaki mogły obejrzeć od środka radiowóz policyjny i wóz strażacki. Ponadto wolontariusze Centrum Animacji: Kacper Sadowski i Katarzyna Sztukert przygotowali wiele atrakcji.
 
- Chcemy podziękować za ogromne wsparcie druhom z Leszna, policjantom z KPP w Przasnyszu jak również wolontariuszom za zaangażowanie i wsparcie – dodają Organizatorki.
 
Organizowanie społeczności lokalnej to jedno z zadań pomocy społecznej. Pracownicy socjalni z działu pogłębionej pracy socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej regularnie od kilku lat pracują ze społecznością bloków socjalnych przy ulicy Zawodzie 4.
- Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślał, że społeczność bloków socjalnych może się tak zjednoczyć. Jesteśmy pełni uznania patrząc na rozwój społeczności lokalnej na tym osiedlu. Liderki, które wyłoniły się ze społeczności chętnie inicjują wiele działań. Dziewczyny już zapowiadają świąteczne ubieranie choinki. Serdecznie gratulujemy -mówią pracownicy socjalni z MOPS.
 
Podczas pikniku obecny był Burmistrz Przasnysza z małżonką, goście przynieśli słodką niespodziankę i wspólnie bawili się przy ognisku tańcząc Makarenę.
- Serdecznie dziękuję za zaproszenie i gratuluję wszystkim organizatorom tego pozytywnego pomysłu. To bardzo ważne, żeby pobudzać inicjatywami społecznymi swoje najbliższe osiedle i wspólnie spędzać czas – napisał po pikniku na swoim profilu Łukasz Chrostowski – Burmistrz Przasnysza.
 

 

Wersja do druku
« inne aktualności

ePUAP

Karta Dużej Rodziny

Centrum Aktywności Lokalnej

Urząd Miasta Przasnysz

Niebieska Linia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Wolontariat