zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Pielgrzymka do Lichenia

19.09.2022

Dnia 19.09.2022r. w ramach projektu „Łagodzenie skutków pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+” odbyła się pielgrzymka do Lichenia.

Uczestnicy mieli okazję zobaczyć największą i najbogatszą bazylikę w całej Polsce. Inicjatorem jej powstania był ks. Eugeniusz Makulski - ówczesny kustosz Sanktuarium. Świątynia zbudowana jest na planie krzyża. Składa się z części głównej, dzwonnicy, wieży oraz trzech okazałych portyków.
Pielgrzymkę zainaugurowała Msza Św. w/w bazylice celebrowana przez proboszcza Parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu – ks. Romualda Ciesielskiego, który był organizatorem wyjazdu.
Następnie po zakończeniu Mszy Św. i spacerze wokół bazyliki uczestnicy pielgrzymki udali się do Lasku Grąblińskiego znanego jako miejsce objawień Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski.
W miejscu tym, ogrodzonym kamiennym murem, znajdują się stacje drogi krzyżowej i kaplice. W jednej z nich znajduje się kamień z wyrzeźbionymi stopami Matki Bożej, który miał upamiętniać miejsce objawień Matki Boskiej.
Wspólne pielgrzymowanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, a wspólne modlitwy, śpiewy wzmocniły poczucie wspólności i jedności wśród seniorów.
 

Wersja do druku
« inne aktualności

ePUAP

Karta Dużej Rodziny

Centrum Aktywności Lokalnej

Urząd Miasta Przasnysz

Niebieska Linia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Wolontariat