zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Ponad 1000 mieszkańców korzysta z programu dożywiania

09.06.2021

W minionym tygodniu do Przasnysza trafiała trzecia z czterech dostaw żywności z Banku Żywności z Ciechanowa. Pomoc w postaci produktów żywnościowych oraz wsparcia w zakresie podniesienia kompetencji życiowych jest realizowana w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 finansowanego ze źródeł Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Ze wsparcia co miesiąc skorzystało ponad  1000 mieszkańców Przasnysza.

- Widzimy jak bardzo potrzebna jest pomoc żywnościowa. Liczba mieszkańców korzystających z tej formy pomocy systematycznie wzrasta z dostawy na dostawę. To jest dla nas wyzwanie zarówno w zakresie logistycznym jak i  organizacyjnym.. W tej trudnej sytuacji ogromnego  wsparcia udzielili nam żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa. To właśnie oni wzięli na siebie trud rozładunku, pakowania produktów żywnościowych. Brygada również przywiozła żywność za co serdecznie dziękujemy – mówi Grzegorz Herubiński, prezes zarządu Federacji ROSA.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Przasnyskim ZHP i Urzędem Miasta.

- Ostatniej dostawy żywności spodziewamy się 28 czerwca. Niestety wyczerpały się już limity. Otrzymaliśmy informację z Banku Żywności, że nie możemy już zwiększać odbiorców programu tj. wydawać skierowań – mówi Joanna Cieślik, dyrektor MOPS.

Przez cały program razem z realizatorami projektu jest piekarnika Klementynka, która funduje dla żołnierzy słodkie bułki jako przekąskę po trudzie pracy.

- Dziękujemy za wsparcie właścicielom piekarni Klementynka, zawsze może liczyć na ich pomoc  – dodaje Grzegorz Herubiński, prezes federacji ROSA


Wersja do druku
« inne aktualności

ePUAP

Karta Dużej Rodziny

Centrum Aktywności Lokalnej

Urząd Miasta Przasnysz

Niebieska Linia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Wolontariat